MEC Vakfı 14. Uluslararası Kurban Organizasyonu başladı

MEC Vakfı 14. Uluslararası Kurban Organizasyonu başladı

Mahmud Es’ad Coşan (MEC) Vakfı, Uluslararası Kurban Organizasyonuyla uzak diyarlardaki gerçek ihtiyaç (hak) sahiplerine, niyet sahiplerinin emanetlerini ulaştırmaya hazırlanıyor. 14. kez gerçekleştirilecek organizasyon bu yıl, Niyet Kuldan, Rızk Allah’tan Allah İçin Sev, Allah İçin Sevindir temasıyla düzenleniyor.


Kurulduğu günden bu yana, zor durumdaki birçok topluluğun destekçisi olan ve çeşitli insani projelerin hayata geçirilmesi için mali, sosyal, psikolojik ve manevî destek sağlayan MEC Vakfı, düzenlediği Kurban Organizasyonuyla; önceliğini, vacip olankurban ibadetinin aslına ve usulüne uygun olarak, bir ibadet niyet ve şuuruyla yapılmasına ve bu bilincin yaygınlaştırılmasına veriyor. Dünyanın birçok ülkesinden katılan niyet sahiplerinin vekâletleriyle usulüne uygun olarak kesilen kurbanların ilk elden ve aracısız olarak gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması sağlanıyor.

MEC Vakfı Gönüllüleri; “Kurbanda niyet sahipleri, vekalet verenler ve bizler, Allah’ın nasip ettiği rızkı, gerçek hak sahiplerine teslim eden aracılarız. Dünya üzerinde kardeşlik duygularının kuvvetlendirilmesi gereken şu günlerde Allah için severek, Allah için sevindirmek niyetiyle yola çıkıyoruz.” diyerek bu yılki çalışmalarına başlıyor. 

 
Yüz binlerce aileye kurban etlerini ilk elden ulaştıran MEC Vakfı, büyükbaş kurban hisse bedelini 220 Avustralya Doları, küçükbaş kurban bedelini 240 Avustralya Doları olarak belirledi.
Sadece internet üzerinden gerçekleştirilecek vekâlet işlemleri ile ilgili detaylı bilgiye kurban.mecvakfi.org adresinden ulaşılabilir.  

Admin 04 Temmuz 2019

ŞU AN CANLI

HAVA DURUMU


ANTALYA